Bine ai revenit, dragă toamnă!

Un nou început ne așteaptă!

Dragi elevi, orice început este captivant, dar și anevoios… pentru ca unii dintre voi pășesc pentru întâia oară pragul școlii, iar ceilalți sunt nerăbdători să-și reîntâlnească profesorii, dar cu siguranță toți veți lega prietenii adevărate și veți avea succes în tot vă propuneți.

Stimați părinți, vă însoțiți plini de emoție și speranță copiii la școală, cu speranța că vor crește și evolua frumos, pregătindu-și aripile pentru zborul înalt al vieții, realizându-şi astfel propriile vise, căci “educația este cea mai puternică armă ce poate fi folosită pentru a schimba lumea.” (Nelson Mandela).

Stimatelor cadrelor didactice le urăm multă inspirație în instruirea tinerei generații, pe care să o pregătească pentru școala vieții după principiul exprimat de Confucius în felul următor: „Dă-i unui om un castron cu orez şi-l vei hrăni o zi. Învaţă-l cum să-şi crească propriul orez şi îi vei salva viaţa.”

Să aveţi parte de un an nou şcolar plin de noi performanţe!