Colectiv


 

COLECTIVUL DE CADRE DIDACTICE

An școlar 2018-2019 / Diriginți

 

 

 

 

 

Corpul A:

Grupa mică: Piștea Narcisa

Grupa mijlocie: Trifu Mihaela

Grupa mare: Mitu Ruxandra

 

 

Clasa I A: Murarescu Anca

Clasa a II-a A: Ghindea Minerva

Clasa a III-a A: Tomuța Angela

Clasa a IV-a A: Jarcău Liliana

 

Clasa a V-a A: Chetreanu George

Clasa a VI-a A: Hulpoi Nicoleta

Clasa a VII-a A: Mako Roxana

Clasa aVIII-a A: Petrescu Mirela

 

Corpul B:

Grupa mixtă: Butnaru Gabriela

Grupa mare: Kulcsar Mariana

 

Clasa Pregătitoare : Baracu Cristiana

Clasa I B: Moiseanu Alina

Clasa a II-a B: Panaite Mihaela

Clasa a III-a B: Laslău Mariana

Clasa a IV-a B: Popa Elena

 

Clasa a VI-a B: Birnat Emilia

Clasa a VII-a B: Lazar Attila

Clasa a VIII-a B: Bedo Maria

 

Cadre didactice

Arii curriculare:

Educatori:

  • Institutor, Piștea Narcisa, Defintivat, Titular
  • înv. preșcolar, Mitu Ruxandra, Definitivat, Titular
  • înv. preșcolar, Trifu Mihaela, Gradul I, Titular
  • Institutor, Butnaru Gabriela, Gradul II, Titular
  • Educator, Kulcsar Mariana, Definitivat, Titular

 

 

Învățători:

  • înv. primar Jarcău Liliana, Gradul I, Titular
  • înv. primar Murărescu Anca, Gradul II, Titular
  • înv. primar Moiseanu Alina, Gradul I, Titular
  • Înv. Ghindea Minerva, Gradul I, Pensionar CO
  • Înv. Panaite Mihaela , Grad I , Titular
  • înv. primar Laslău Mariana, Gradul I, Titular
  • Înv. Popa Elena, Gradul I, pensionar CO
  • înv. primar Tomuță Angela, Gradul I, Titular
  • Înv. Baracu Cristiana, Definitivat, Titular

 

Limbă și comunicare:

  • Limba și literatura română:
  • Prof, dr., Bălan Mihaela, Gradul I, Titular
  • Prof. Hulpoi Nicoleta, Gradul I, Titular
  • Birnat Emilia, Debutant, Suplinitor
  • Limba engleză:
  • Mako Roxana, Definitivat, Titular
  • Zarnovean Iulia, Debutant, Suplinitor
  • Limba franceză:
  • Radu Maria, Definitivat, Titular

Matematică și științe:

  • Matematică:
  • Chetreanu George, Gradul II, Titular
  • Bedo Maria, Gradul II, Titular
  • TIC:
  • Chetreanu George, Gradul II, Titular
  • Fizică – Chimie:
  • Stan Alexandrina, Gradul I, Pensionar
  • Bedo Maria, Gradul II, Titular
  • Geografie:
  • Lica Emanuel, Definitivat, Titular
  • Biologie:
  • Gheorghică Diana, Gradul I, Titular
  • Lica Emanuel , Definitivat , Titular
  • Zarnovean Iulia, Debutant , Suplinitor

 Om și societate:

  • Istorie:
  • Lazăr Attila, Definitivat, Suplinitor
  • Religie:
  • Petrescu Mirela, Definitivat, Titular
  • Educație civică:
  • Coman Daiana, Debutant, Suplinitor

 

Arte și tehnologii:

  • Educație muzicală:
  • Scurtu Ligia, Debutant, Suplinitor
  • Educație tehnologică:
  • Nitu Rosana , Gradul II , Titular
  • Bedo Maria, Gradul II, Titular
  • Educație plastică:
  • Bedo Maria, Gradul II, Titular
  • Zarnovean Iulia , Debutant ,Suplinitor
  • Radu Maria, Definitivat, Titular

 

Educație fizică și sport:

  • Gordas Bogdan , Debutant , Suplinitor

 

Consiliere școlară și orientare profesională:

  • Profesori itineranți:
  • Bârsan Monica, Definitivat
  • Coman Paula, Definitivat